Spotkanie z konsulem Stanów Zjednoczonych Ameryki

14 grudnia 2016 roku

Plan spotkania

- przedstawienie programu Summer Work and Travel oraz innych programów wymiany dostępnych dla studentów na terenie USA,
- wyjaśnienie zasad oraz procesów wizowych,

- panel dyskusyjny
W spotkaniu wziął udział student Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – Łukasz Kubisiak, który przedstawił prezentację o Podróżach po Stanach Zjednoczonych.

Diana Braun, Vice Consul
Pani Diana Braun jest vice-konsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel. Pani Konsul ma doświadczenie w wielu agencjach rządowych USA, w tym 8 lat w FBI gdzie współpracowała z agencjami wywiadu krajów zamieszanych w Wikileaks. Przed pracą w korpusie dyplomatycznym pracowała w Lincoln Center oraz w MoMA, najsłynniejszym muzeum sztuki nowoczesnej. Jest rodowitą nowojorką, ukończyła prestiżowy Uniwersytet Nowojorski. Zna języki polski, rosyjski i perski. W czasie wolnym wspiera startupy, udziela się jako wolontariusz w domach dziecka, oraz pasjonuje się sztuką, teatrem i podróżami.