39. Zjazd Studenckich Kół Naukowych Geografów

Podsumowanie 39. Zjazdu Studenckich Kół Naukowych Geografów

Zjazd rozpoczęto Sesją Jubileuszową, której przewodniczyła prezes SKNG – Alicja Sulima. Nastąpiło uroczyste przywitanie uczestników i gości specjalnych oraz otwarcie konferencji w ramach 39. Zjazdu. Podczas części Jubileuszowej głos zabrali: Prorektor ds. Kształcenia UMCS dr hab. Alina Orłowska oraz Dziekana Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej  dr hab. Sławomir Terpiłowski, prof. nadzw. UMCS, który wręczył na ręce obecnego prezesa Koła Naukowego Geografów list gratulacyjny. Następnie odbyły się wystąpienia osób ściśle związanych z działalnością SKNG: dr Krystyny Harasimiuk – byłej prezes SKNG, dr Andrzeja Wiślińskiego – byłego członka SKNG i Mateusza Kapitana – aktualnego członka SKNG. Głos zabrali również prof. dr hab. Jan Buraczyński – najstarszy były prezes SKNG, Marian Majczyna – były członek SKNG, a także prezes Koła Naukowego Geografów z Torunia – Barbara Skorupka. Jubileusz 70-lecia Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Adama Malickiego uwieńczono słodkim poczęstunkiem pod postacią jubileuszowego tortu.

W ramach późniejszego harmonogramu konferencji studenckiej odbyły się trzy sesje referatowe wraz z panelami dyskusyjnymi oraz sesja posterowa, w których wzięli udział przedstawiciele Studenckich Kół Naukowych Geografów z kilku ośrodków naukowych w Polsce. Na pierwszą z sesji referatowych składały się wystąpienia Łukasza Kubisiaka z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, pt. „Czynniki kształtujące reżim hydrologiczny rzek w Mongolii”, a na drugiej części referatowej było wystąpienie Anny Pieńczewskiej z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, pt. „Czego możemy dowiedzieć się badając węgle drzewne – metodyka badań w makroskopowej analizie węgli drzewnych”.